La Casita De Mogotes Villa
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Husdjur Husdjur tillåtna |
La Casita De Mogotes Villa Mar del Plata med 1 sovrum ligger cirka 17 minuters gångavstånd från Punta Mogotes och ger tillgång till olika turistmål i närheten.
Gästerna kan besöka Arenas Blancas Punta Mogotes, som ligger 2 km från villan, eller kolla in Horizonte Club de Playa, som ligger cirka 2,1 km bort. Den här villan med 1 badrum ligger ungefär 10 minuters bilfärd från Our Lady of Lourdes Grotto.
Gästerna erbjuds utsikt över trädgården. Gästerna kan också använda hårtorkar, badlakan och handdukar tillsammans med en bidé och en dusch.
I La Casita De Mogotes Villa finns bekvämligheter för självhushållning, som vattenkokare, kylskåp och köksredskap i ett komplett kök. Restaurangen Santa Teresita, som erbjuder sydamerikanska rätter, ligger ungefär 5 minuters promenad bort. Bland transportalternativen i området finns busstationen Parada Mogotes som ligger mindre än 950 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Reserva Forestal Bosque Peralta Ramos1096 km
- La Vereda de Vicente1059 km
- Kikiwai Surf School1022 km
- Aquarium1228 km
- Balneario Aca De Mar Del Plata478 km
- Ulises817 km
- Balneario 6 ACA551 km
- Punta Mogotes-stranden944 km
- Flygplatser
- Mar Del Plata Flygplats20 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Säkerhet
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
På rummet
- Uteplats
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i La Casita De Mogotes Villa?
Ja, La Casita De Mogotes Villa erbjuder Wi-Fi. - ❓
Erbjuder La Casita De Mogotes Villa ett kök?
La Casita De Mogotes Villa har ett komplett kök med vattenkokare, kylskåp och brödrost. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på La Casita De Mogotes Villa?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna på La Casita De Mogotes Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan?
I villan kan du utforska Mar del Platas viktigaste landmärken, inklusive Punta Mogotes (1 km), Horizonte Club de Playa (2 km) och Arenas Blancas Punta Mogotes, som finns inom 5 minuters bilresa.